Kazanan “Birlik” Oldu!

Maç Yorumları

ELİTLİG 3. Sezon Yarı Final

06374 Yenimahalle/Ankara, Türkiye

Delikanlılar FC
Birlik FC
7 - 8
Maç Sonucu
Eyüp Arık - 1 (9')Onur Demirezen - 1 (23')
Emre Aydın - 1 (19')Nuh Badır - 1 (27')
İstatistikler
2 Gol 2
65 Puan 51
1 Sarı Kart 1
0 Kırmızı Kart 0
55 İsabetli Pas % 60
60 İsabetli Şut % 60
6 Faul 6
55%
İsabetli Pas %
60%
İsabetli Şut %
Gol
2
Puan
65
Gol Pozisyonu
15
60%
İsabetli Pas %
60%
İsabetli Şut %
2
Gol
51
Puan
14
Gol Pozisyonu
Zaman Çizelgesi
KO
KO
Eyüp Arık
9'
Emre Aydın
19'
Onur Demirezen
23'
Nuh Badır
27'
FT

Normal Süresi 2-2 Sonuçlanan Maçta Finalisti Penaltılar Belirledi.

Maç Yorumları

  • Birlik Spor : Rakibi karşısında oyun taktiği geliştiremeyen Birlik Spor topu ayağına aldığı zamanlarda iyi pas yapamadı ve sonuca gidemedi.Neredeyse her aut atışında kaleci Ali’yi yalnız bırakan savunma oyuncuları hava hakimiyetinde yetersiz kaldı.Orta saha ve hücum oyuncularının da beklentilere göre daha aşağıda kalan oyunları maçı penaltılara kadar götürdü.Penaltı atışlarında ise rakibine oranla daha iyi vuruşlara imza atan Birlik Spor Yarı Finali kazanan isim oldu ve finalde Savaşçı’nın rakibi oldu.
  • Emre Aydın  : Maçın ilk dakikalarında daha defansif oynayan Emre rakibin daha çok hava toplarında etkili olduğunu gördükten sonra daha ofansif oynamaya başladı.Hücumu oyuncularına destek verdi ve zaman zaman yakaladığı şut fırsatlarını iyi değerlendirdi. Şık bir gole imza atan Emre takımın en iyileri arasındaydı.
  • Nuh Badır : Takıma ilk katıldığı zamanlara göre oyunda daha az görünen Nuh riske hiç girmeden aldığı topu direkt arkadaşına bırakıyor.Dakika 27’de doğru zamanda doğru yerde bulunmasından dolayı bir gole imza atan Nuh durgun halde bile maçın kaderini değiştirebileceğini gösterdi.
  • Delikanlılar : Maça çok istekli gelen Delikanlılar taraftar desteğiyle moralleri yüksek bir şekilde maça başladı. Uzun toplarla birkaç defa tehlike oluşturan Delikanlılar bu şekilde rakip kalede gol bulacağını gördü ve dakika 9’da kaleci Eyüp’ün golüyle maçta 1-0’öne geçti. İlerleyen dakikalara doğru ise karşılıklı goller sonrasında maç 2-2’ye geldi.Oyuncu değişikliklerini yapan Delikanlılar maçın penaltılara gideceğini düşünmedi ve oyuncu değişikliklerinde Hüseyin’i saha dışına aldı. Penaltı atışlarında ise ilk penaltıyı kaçıran Ümit ve Son penaltıyı kaçıran Musa takımının Yarı Finalde elenmesine göz yummak durumunda kaldı.
  • Eyüp Arık : Haftalar geçtikçe kalede güven vermeye başlayan Eyüp takımına bu kritik maçta oldukça iyi destek verdi.Zaman zaman gelen şutları müthiş reflekslerle çıkartan Eyüp penaltı atışlarında ise o başarısını gösteremedi.
  • Onur Demirezen : Hücumdaki en iyi,mücadeleci ve hırslı oyuncu Onur’du. Elinden ne geliyorsa yaptı ve dakika 23’de takımını öne geçiren golü kaydetti.İlerleyen dakikalarda ise neredeyse hiç hata yapmayan Onur bu başarısını penaltı atışlarına da taşıdı.

MAÇIN ÖZETİ

MAÇIN RÖPORTAJI

MAÇIN FOTOĞRAFLARI

MAÇIN ADAMI

#
Ad
Emre Aydın
Uyruk
tur Türkiye
Takım
Birlik FC
Leagues
ELİTLİG
Sezonlar
4. Sezon, 3. Sezon, 3. Sezon Çeyrek Final
Kayıt Tarihi
4 Mayıs 2019 Cumartesi
Ligdeki Yılı
2

Detaylar

Tarih Zaman Lig Sezon Tam zamanlı
29 Temmuz 2019 Pazartesi 22:30 ELİTLİG 3. Sezon Yarı Final 50'

Saha

Ostim Halısaha

06374 Yenimahalle/Ankara, Türkiye